'Seni bir kez gülümseten hiçbir şey için pişman olma. //00.34//🌙🍃 .... .... .... keşfetden gelenler takip edin✅ follow like coment ✅ Kaydetmeyi unutmayin✅ #goals #love #az #aztagram #video #instadaily #instalove #instagram #tumblr #mutluluk #pozitiv #amo#amor> #aşk #justlove #dream #picoftheday #fashionblog #güzel #fashiondaily #sevgi #turkey #azerbaijan #instagood #amor #photoofday #huzur
27 4
Place de la république hier soir quelques heures seulement avant l'attentat qui nous a tous touché, strasbourgeois et français, une grosse pensée aux familles des victimes et aux blessés, soyons solidaires, soyons forts 🕊 ✌️ Place de la République last night just hours before the attack that affected us all, Strasbourg and French, a big thought to the families of the victims and the wounded, let us be supportive, be strong 🕊 ✌️ #paix #peace #bestrong #strasbourg #jesuisstrasbourg #stop #courage #force #france #alsace #love #justlove #sad #triste #family #follow #followme #home #homesweethome #instagram #instagallery #photooftheday #photography #photographer #pictureoftheday #monument
5 0
White & gold xmas for all..... . .gold Collection .fiorditerra limited edition #kiss#ceramic#white#whitexmas#interior#gold#oro#justlove#plate#plateau#handmade#cadeaux#fiorditerra#nowornever#chic#
4 0
Секој од нас се справува со некои свои проблеми, никој не е совршен. Никогаш не можеме да знаеме што се случува зад затворени врати. Дури и луѓето кои ни се чини дека си ги имаат сите работи подредени и се им е како што треба, дури и оние кои постојано се смеат, се весели и силни, дури и тие најверојатно поминуваат низ некои свои внатрешни битки. И сите ние различно се справуваме со овие проблеми. Некој посегнува кон пороци, некој се затвора во себе, некој зборува за тоа, некој не, некој побарува помош, некој не, но едно е исто за сите, сите сме луѓе со свои внатрешни демони. Затоа бидете фини и љубезни со луѓето, никогаш не знаете што им се случува на другите без разлика колку совршен им изгледа животот. Ако немате нешто убаво да му кажете на другиот, тогаш премолчете. Вашите зборови и акции можат многу да помогнат, но и да доуништат нечиј живот. Кажете им НЕ на ширењето говор на омраза и Bullying. #nobullying #bekind #stopthebullying #justlove
68 1
Starfish baby 👶 😂😍💕💞 . . Follow @lwinart7 for more 💞💕 DOUBLE TAP 💜 TAG FRIENDS . . . . . #lwinart #Fabulousbaby #baby #kids #love #Adorable #precious #Babyboy #Babylove #Kids #Cutebaby #angel #fairy #sweetheart #Innocent #Sweetbaby #inn#innocentbaby #uniquebaby #lovelybaby #innocentbaby #motherlove #fatherlove #justlove #Drake #mom #momtobe #babybelly
18 1